Moje publikacje

 book_milosc    

 

Ewa Klepacka-Gryz

Metamorfoza, czyli terapia jednego spotkania

Terapia jednego spotkania to przewrotny i autorski pomysł. Zamiast wielu godzin spędzonych na kozetce, autorka proponuje jedno spotkanie, podczas którego można odkryć sedno problemu i otrzymać konkretne wskazówki i narzędzia, które staną się impulsem do zmian. Autorka na przykładach z życia bohaterów, w kilku krokach przedstawia proces myślenia i uświadamia pacjentowi problem. Opisywane przypadki mogą dotyczyć każdego z nas: pracoholizm, samotność, prokrastynacja, ale także np. nawyk ciągłego spóźniania się. Z książki dowiemy się również jak znaleźć własny przepis na optymizm, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Na końcu każdego rozdziału znajdują się ćwiczenia do samodzielnej pracy w ramach autoterapii.

Książka Metamorfoza, czyli terapia jednego spotkania powstała na podstawie artykułów publikowanych w miesięczniku SENS.

Książka jest pierwszą pozycją z serii Czuję, myślę, zmieniam.

Kup książkę »

 book_milosc    

 

Ewa Klepacka-Gryz

Co robić, gdy lęki utrudniają normalne życie

„Książka, którą trzymasz w ręku powstała w zaciszu mojego gabinetu, na kanwie historii moich pacjentek, którym udało się oswoić swoje lęki. Ja byłam w tym procesie jedynie towarzyszką podróży; proponowałam metody radzenia sobie z lękiem, dzieliłam się swoimi «strachami», dodawałam otuchy. Wszystkie punkty autoterapii opisane w tej książce sprawdziłam na sobie, więc z pełną odpowiedzialnością dzielę się z Tobą tym, co pomogło wielu osobom” – Ewa Klepacka-Gryz

Kup e-book »

 
 book_milosc    

 

Ewa Klepacka-Gryz

Różowa rękawiczka

Życie to tak naprawdę bardzo prosta sprawa. Wystarczy być tu i teraz, odczuwać, cieszyć się piękną chwilą, przeżywać ją w swoim sercu, brzuchu, swoich dłoniach i stopach. W końcu czas tak szybko płynie… Tymczasem my, ludzie, mamy tendencję do niezwykłego komplikowania swojej egzystencji: te wszystkie „chcę”, „muszę”, „powinienem”. Chcemy wciąż kreować obraz własnej osoby przed innymi. I jeszcze przeszłość. Niepowodzenia, krzywdy, źli ludzie, których spotkaliśmy na swej drodze – nie potrafimy uwolnić się od bagażu dawnych traum, zabieramy je ze sobą w dalszą drogę. W efekcie żyjemy – nie żyjąc. Bez dostępu do prawdziwego „ja”. Do siebie samych. Na szczęście czasami wystarczy jedno zdanie, jeden gest, jakiś pozornie mało znaczący rytuał, by obudzić się ze snu i doświadczyć stanu:
JA JESTEM.
Ta książka jest dla wszystkich, którzy… chcą być bliżej siebie
.

Książka ukaże się pod 27 lutego 2015 (Grupa Wydawnicza Helion SA)

 
 book_milosc    

 

Ewa Klepacka-Gryz

Miłość przed pięćdziesiątką

To książka dla kobiet przed i po pięćdziesiątce oraz tych wszystkich, które w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat wierzą, że dla nich czas łaskawie zatrzyma się gdzieś przed czterdziestką.

 
 book_pozegnalem    

 

Maciej Kiełbasiński, Ewa Klepacka-Gryz

Pożegnałem demona,
anioła nie będzie

W "Pożegnałem demona…" znajdziemy wiele pożytecznych szczegółów dotyczących wspólnot Anonimowych Alkoholików, przebiegu typowego uzależnienia i procedur umożliwiających powrót do normalnego życia.

 
 book_sex    

 

Ewa Klepacka-Gryz, Wiesław Sokoluk

Sex czegoś smutny

Cały świat kręci się wokół seksu. W ciągu każdej doby na świecie dochodzi do 100 milionów stosunków płciowych, miliona ciąż, 500 tysięcy ciąż nieplanowanych i 20 milionów zdrad. „Romantyczny weekend we dwoje”, „rozpal jego zmysły”, „seks z eks” i modny od kilku lat „cyberseks” – to tematy, które sprzedają się w mediach jak ciepłe bułeczki.